شیوه‌نامه المپیادهای آزمایشی آیریسک و آزمون‌های گچ‌سفید – آذر 1396

روش برگزاری، تصحیح و کارنامه‌های آیریسک

با سلام و احترام خدمت همکاران ارجمند در سراسر ایران،

لطفاً قبل از برگزاری آزمون، این راهنما را مطالعه بفرمایید:

 • از آنجا که آزمون‌های آیریسک در حوزه‌های تهران و شهرستان به‌صورت متمرکز برگزار می‌شود، از امنیت فیزیکی و عدم دسترسی دانش‌آموزان به دفترچه‌های سؤال تا پیش از برگزاری اطمینان حاصل فرمایید.
 • در بسته‌ی ارسالی برای شما، علاوه بر پاسخ‌برگ‌ها به تعداد دانش‌آموزان ثبت نام شده، چند عدد پاسخ‌‌برگ بیشتر نیز ارسال شده است، در صورت پاره یا خراب شدن هر پاسخ‌برگ، می‌توانید از این پاسخ‌برگ استفاده نمایید.
 • فایل سربرگ پاسخ‌برگ‌ها برای شما ارسال می‌شود، حتماً یک روز پیش از برگزاری آزمون، آن را برای روی پاسخ‌برگ‌ها چاپ نمایید.
 • فایل نام کاربری و رمز عبور دانش‌آموزان برای ورود به سامانه‌ی گچ سفید برای شما ارسال شده است. حتماً نام کاربری و رمز هر شرکت‌کننده را در اختیار خودش قرار دهید. بدون داشتن این اصلاعات، مشاهده‌ی کارنامه امکان‌پذیر نیست.
 • فقط دانش‌آموزان رشته‌های نجوم، شیمی و زیست‌شناسی مجاز به استفاده از ماشین‌حساب هستند.
 • آزمون در تمام رشته‌ها دارای نمره‌ی منفی است.
 • استفاده از هر نوع جدول و اطلاعات خارج از دفترچه در تمام رشته‌های المپیاد تخلف و تقلب محسوب می‌شود.
رشتهتعداد سوالزمان (دقیقه)
المپیاد ادبی100110
المپیاد ریاضی30180
المپیاد زیست‌شناسی30180
المپیاد شیمی40110
المپیاد فیزیک31180
المپیاد کامپیوتر30180
المپیاد نجوم و اخترفیزیک30180

به‌منظور گسترش فرهنگ المپیادی و نمایش فعالیت‌های مرکز شما در پایگاه‌های اطلاع‌رسانی و پوسترهای آیریسک، لطفاً از برگزاری آزمون تصاویری را تهیه نموده و به ایمیل info@irysc.com ارسال نمایید.

تصحیح و کارنامه

هم‌اکنون دو روش برای تصحیح برگه‌های آزمون‌های آیریسک وجود دارد:

 1. تصحیح خودکار در چند ثانیه توسط برگه‌خوان گچ‌سفید [اطلاعات کامل و آموزش]
 2. ارسال پاسخ‌برگ‌ها به آیریسک:
  • نشانی: تهران، میدان انقلاب، ابتدای خیابان آزادی، بن‌بست قائم‌مقام، پلاک 5 واحد 1
  • کد پستی: 1314675914
  • صندوق پستی: 579-13145
  • تلفن: 1-02166917230
 • کارنامه‌ی دانش‌آموزان از سه روز پس از آزمون، به‌صورت آنلاین و از طریق سامانه‌ی www.gachesefid.com در پنل کاربری هر شرکت‌کننده در دسترس است.
 • کارنامه‌ی مدیریتی مدارس در پنل آن‌ها وجود دارد. اگر هنوز اطلاعات پنل مدرسه را دریافت نکرده‌اید، با آیریسک تماس بگیرید.

اگرچه همه‌ی مشاورانِ مدارس، با شناختی که از تک‌تک بچه‌ها دارند، بهتر از گروهِ آیریسک می‌توانند دانش‌آموزان را راهنمایی کنند، ما هم پیشنهاد می‌کنیم در این فرصت مشاورینِ آگاه و دلسوزِ مدرسه با دانش‌آموزان صحبت نمایند و اهمیت و جایگاه المپیاد آزمایشی را با ایشان در میان بگذارند، بوده‌اند کسانی که در المپیاد آزمایشی خوش درخشیده‌اند و در مرحله‌ی اول و دوم موفق نبوده‌اند و بسیار بیشتر کسانی بوده‌اند که آزمونِ آزمایشی را راهی برای رفع اشکالاتشان قرار داده‌اند و به طبع آن تا مدال‌های جهانی پیش رفته‌اند. با روحیه‌بخشی و برنامه‌ریزی صحیحِ شما، این فرصت را بدونِ هیچ نگرانی و اضطرابی از سوی دانش‌آموزان سپری خواهیم کرد.

همکاری و زحمات شما مسوولین گرانقدر را ارج می‌نهیم و امیدواریم در سایه‌ی تلاش در کنار یکدیگر بتوانیم راهی مناسب برای پیشرفت دانش‌آموزان ایرانِ عزیز بسازیم.

«در پناه حق، موفق و پیروز باشید»

4 دیدگاه

 1. سلام دانش آموز یازدهمی از شهرستان شاهرود استان سمنان هستم. چطور میتونم آزمون آزمایشی ادبیات فارسی را بطور آنلاین شرکت کنم؟؟؟

 2. با سلام رتبه های اول(ریاضی)و دوم(کامپیوتر) من اشتباه هستند و دو رتبه ی دیگر صحیحند لطفا ان ها را حذف کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *